EN
EN
RU
EN
 

GTV logo

firma_gtv_styl.jpg

Wiedza zamieniona na umiejętności –współpraca firmy GTV z uczelniami wyższymi

8 spotkań ze studentami, ponad 20 godzin wykładów i seminariów, użyteczna wiedza przekazywana przez najlepszych specjalistów-praktyków – to bilans rozpoczętej w marcu tego roku współpracy firmy GTV ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu.

Współczesna gospodarka zmieniła podejście do procesu kształcenia przyszłych pracowników. Wzrost popularności kształcenia w systemie dualnym w szkolnictwie zawodowym ma w efekcie zaowocować lepszym przygotowaniem absolwentów do wejścia na rynek pracy. Podobne zmiany wprowadziła nowelizacja ustawy o szkolnictwie wyższym - studenci powinni zdobyć kompleksowe wykształcenie, oparte nie tylko na wiedzy, ale także na praktycznych umiejętnościach i kompetencjach społecznych. Dlatego coraz częściej wyższe uczelnie i przedsiębiorstwa angażują się we wspólne przedsięwzięcia edukacyjne – w marcu tego roku współpracę z SGGW i UP rozpoczęła firma GTV.

Logotyp WTD poziomy Kasia

- Dla przyszłych absolwentów wyższych uczelni, zwłaszcza technicznych, możliwość skonfrontowania wiedzy teoretycznej z rzeczywistością rynkową, poznanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz zasad i wartości obowiązujących w przedsiębiorstwie to ogromna wartość. Chcieliśmy, by nasze spotkania ze studentami stały się szerokim forum wymiany wiedzy, opinii i poglądów, równocześnie pokazując te z naszych rozwiązań technologicznych, które uznaliśmy za najbardziej użyteczne i innowacyjne dla przyszłych technologów – mówi Przemysław Szpojankowski, Marketing Manager w firmie GTV.

Wykłady i seminaria prowadzone przez specjalistów z firmy GTV skierowane były do studentów drugiego, trzeciego i piątego roku. Podczas nauki o konstrukcjach i technologiach mebli skrzyniowych uczestnicy wykładu poznali akcesoria funkcyjne marki GTV: różne rodzaje zawiasów, prowadnice z mechanizmem cichego domyku i pełnym wysuwem, a zwłaszcza nowoczesne i ultracienkie szuflady Modern Box i AXIS, których wyraźne kontury i gładka powierzchnia boków idealnie wkomponowuje się w każdy model mebla, zapewniając dodatkową przestrzeń wewnątrz szuflady.

sggwLogo

- Z innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, starannie dobrane aluminium w naszych systemach przesuwnych jesteśmy szczególnie dumni, więc poświeciliśmy im aż osobne wykłady. O łożyskowanych kółkach, starannie dobranym aluminium i szczegółach budowy zapewniających ich cichą i bezawaryjną pracę moglibyśmy opowiadać godzinami. A mamy ich w swojej ofercie prawie 30 rodzajów… – uśmiecha się Przemysław Szpojankowski.

Systemy przesuwne to ogromna swoboda aranżacyjna – z ich użyciem można nie tylko zmienić szafę w użyteczną garderobę, ale efektywne i dekoracyjne zagospodarować nietypową przestrzeń. Dodatkowo drzwi przesuwne umożliwiają wykonanie szerszych i większych przejść pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami lub ich szybki i estetyczny podział. Jako wypełnienie skrzydła można zastosować szkło, lustra, witraże, grafiki, lekkie bądź pełne płyty meblowe – nic wiec dziwnego, że możliwości wykorzystania systemów przesuwnych wzbudziły duże zainteresowanie wśród studentów.

Z równie dużym zaciekawieniem spotkały się narzędzia wsparcia procesów produkcyjnych, ułatwiających pracę technologom i projektantom mebli: aplikacja Intiaro, wykorzystująca rzeczywistość rozszerzoną i wizualizację 3D, dzięki której za pomocą tabletu lub telefonu można sprawdzić, jak uchwyty z portfolio GTV prezentują się na frontach mebli oraz biblioteki bryły 3D zawiasów, prowadnic i systemów szuflad marki GTV. – Wykorzystanie brył 3D naszych okuć w popularnych programach do projektowania mebli umożliwia elastyczne i parametryczne modelowanie w środowisku 3D dowolnych kształtów. To niezwykle cenna umiejętność dla przyszłych technologów (uzupełniona np. o tajniki oprogramowania TopSolid Wood, które studenci mogli poznać w ramach projektu „Profesjonaliści dla profesjonalistów”, którego byliśmy partnerem) dająca im dużą przewagę konkurencyjną na rynku pracy – mówi Przemysław Szpojankowski.

Wspólne inicjatywy firmy GTV i wyższych uczelni to w dłuższej perspektywie kształcenie studentów w kierunku bardziej praktycznym, uwzględniającym w programach studiów istotnych z punktu widzenia pracodawców zagadnień. Dal uczelni taka współpraca to podniesienie poziomu dydaktyki dzięki bliskim kontaktom z ludźmi biznesu i nowoczesnymi technologiami, a także podniesienie jej prestiżu.

YouTube GTV

youtube GTV

GTV Styl

GTV styl box

Newsletter


Podaj poprawny adres email.

GTV Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
ul. Przejazdowa 21
05-800 Pruszków, Polska

EN
EN
RU
EN