EN
EN
RU
EN
 

GTV logo

firma_gtv_styl.jpg

Jak spełnić marzenia w cztery dni? GTV wspiera akcję „DREMA dzieciom i seniorom”

Czy można zaprojektować mebel w oparciu o rysunek dziewięciolatka? Czy ten projekt można rozwinąć w zestawy meblowe, które będą odpowiednie dla dzieci i seniorów? Czy piętnaście takich zestawów da się wyprodukować w cztery dni, na oczach tysięcy zwiedzających? Trzymajcie kciuki za powodzenie akcji „DREMA dzieciom i seniorom”, którą swoimi akcesoriami wspiera firma GTV.

Jak co roku, podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, w jednej z głównych hal Międzynarodowych Targów Poznańskich powstanie efektowna przestrzeń produkcyjna. W ciągu czterech targowych dni, od 12 do 15 września, studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wykonają w niej piętnaście kolorowych zestawów meblowych, które następnie nieodpłatnie zostaną przekazane do domów dziecka i domów opieki dla osób starszych.

- Kiedy trafiła do nas prośba o dołączenie do akcji „DREMA dzieciom i seniorom” nie wahaliśmy się ani chwili – pomoc i chęć zaangażowania się były oczywiste. Szczytny cel, charytatywne wsparcie najbardziej potrzebujących placówek i proces produkcyjny z wykorzystaniem naszych akcesoriów, który mogą obserwować goście targów DREMA – dzięki temu to przedsięwzięcie nabiera szczególnego charakteru. Urzekła nas zwłaszcza empatia, która widoczna jest w projektach tych mebli. Dobry design to nie przedmioty powstające w głowie projektanta, dla samej sztuki tworzenia, ale idee mogące zmieniać lub ułatwiać codzienne funkcjonowanie swoich użytkowników. I takie pomysły zawsze będziemy wspierać – zapewnia Marcin Piotrowski, Starszy Specjalista ds. Marketingu w firmie GTV.

1

By dogłębnie poznać potrzeby i ograniczenia przyszłych użytkowników mebli, Studenci Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którzy przygotowali pełną dokumentację konstrukcyjną i technologiczną, skorzystali nawet ze specjalnego skafandra – symulatora wieku.

- Skafander pozwala odczuć fizyczne ograniczenia wynikające z wieku, co znalazło odzwierciedlenie w ergonomii rozwiązań zastosowanych przy projektowaniu łóżek, szaf czy stołów wchodzących w skład zestawów – mówi dr inż. Krzysztof Wiaderek z Katedry Meblarstwa Wydziału Technologii Drewna UP, współorganizator i koordynator akacji „DREMA dzieciom i seniorom”. – Studenci WTD kierunku Projektowanie mebli: Agata Gołębiewska, Bartosz Sumionka, Daniela Winiecka i Paulina Molska stworzyli dwa warianty tego samego zestawu meblowego, które mają zostać wyprodukowane przy zastosowaniu tego samego parku maszynowego, ale ich użytkownikami mają być dwie zupełnie różne grupy wiekowe: dzieci i seniorzy.

3

Projekty studentów WTD UP to rozwinięcie koncepcji regału „Puzzle Rack”, zaprojektowanego przez Sylwię Siekirka w ramach konkursu „Spełnij dziecięce marzenia 2017”, organizowanego przez redakcję magazynu BiznesMeble.pl. Inspiracją dla jej wzoru był rysunek dziewięcioletniego Bartosza Cieślaka, który swój wymarzony mebel nazwał „szafką z puzzli”.

- Trzymamy kciuki, by akcesoria funkcyjne dzięki pracy studentów WTD UP, jak najszybciej zmieniły się w funkcjonalne meble i znalazły swoje miejsce w wytypowanych placówkach. Wszystkich, którzy chcieliby na własne oczy zobaczyć ten szczególny proces produkcyjny, zapraszamy na targi DREMA – podsumowuje Marcin Piotrowski.

YouTube GTV

youtube GTV

GTV Styl

GTV styl box

Newsletter


Podaj poprawny adres email.

GTV Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
ul. Przejazdowa 21
05-800 Pruszków, Polska

EN
EN
RU
EN