EN
EN
RU
EN
 

GTV logo

firma_gtv_styl.jpg

Bądź „Sprawny w zawodzie” – konkurs dla młodych stolarzy

Sprawdzian wiedzy i umiejętności przed egzaminem zawodowym, promocja kształcenia w zawodach stolarz oraz technik technologii drewna oraz możliwość zaprezentowania zdolności młodych adeptów sztuki stolarskiej – to główne założenia konkursu „Sprawny w zawodzie”. 8 i 9 marca w Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu przyszli stolarze z całej Polski spotkają się już po raz szósty.

O prestiżowy tytuł „Sprawnego w zawodzie” rywalizować mogą uczniowie szkół zawodowych i techników posiadających klasy o odpowiednim profilu - stolarz lub technik technologii drewna. Konkurs podzielony jest na dwa etapy. W pierwszej kolejności jego uczestnicy rozwiązują testy, które sprawdzają ich wiedzę teoretyczną, a następnie mogą zaprezentować swoje zdolności praktyczne, wykonując element z drewna litego, zgodnie z otrzymanym rysunkiem technicznym, z użyciem narzędzi ręcznych i elektronarzędzi. Kryteria oceny prac konkursowych obejmują dokładność piłowania, dłutowania i trasowania, zgodność z wymiarami i estetykę wykonania pracy, ale również organizacja stanowiska, poszanowanie narzędzi czy przestrzeganie przepisów BHP. W tej części nie zabraknie również zadań polegających na rozpoznaniu gatunku drewna, typów konstrukcji czy nazw i zastosowania przyrządów i narzędzi.

FB-SwZa.jpg

Zwycięstwo w konkursie jest potwierdzeniem doskonałego przygotowania do zawodu, dlatego zdobywca pierwszego miejsca w rywalizacji przyszłych technologów otrzymuje indeks Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Na pozostałych laureatów i ich opiekunów czekają praktyczne i bardzo atrakcyjne nagrody – wyraz uhonorowania ich ciężkiej pracy i zaangażowania.

Firma GTV, specjalizująca się w dystrybucji akcesoriów meblowych i oświetlenia LED, doceniając zaangażowanie młodych adeptów stolarstwa przygotowała nagrody dla 3 najlepszych uczestników w postaci profesjonalnych zestawów narzędzi Hoegert Technik. Dodatkowym aspektem wydarzenia będzie wykład prowadzony przez pracownika działu Badań i Rozwoju na temat brył 3D.

Konkurs ma długoletnią tradycję. Prawie 20 lat temu odbyła się jego pierwsza, wtedy jeszcze lokalna, edycja. Od 2014 roku konkurs zyskał rangę ogólnopolską – co roku bierze w nim udział kilkudziesięciu uczniów szkół ze wszystkich liczących się „zagłębi meblarskich”: Białegostoku, Stargardu, Jeleniej Góry, Krakowa, Opola, Zwierzyńca, Ostrowi Mazowieckiej, Kalwarii Zebrzydowskiej i Oświęcimia. Jak podkreślają organizatorzy, tak liczna reprezentacja ośrodków nie tylko wzmacnia rangę konkursu, ale i umożliwia wymianę doświadczeń w zakresie metodyki czy dyskusję o tematyce jakości programów nauczania i ich zgodności z obecnymi technologiami.

- Obserwując od kilku lat rywalizację uczniów szkół zawodowych i techników, ich zaangażowanie i motywację dostrzegamy, jak rozwija się idea tego konkursu. W Oświęcimiu młodzi adepci sztuki stolarskiej prezentują pełnię swoich możliwości i zdolności – ci młodzi ludzie za chwilę będą realnie wpływać na przyszłość branży meblarskiej w Polsce. Dlatego jesteśmy dumni i cieszymy się, że możemy uczestniczyć we współtworzeniu tego niezwykłego wydarzenia – mówi Mateusz Strzałkowski, Rzecznik Prasowy w firmie GTV.

Potwierdzeniem rangi konkursu są liczne patronaty, m.in. Marszałka Województwa Małopolskiego, Starosty Oświęcimskiego, Prezydenta Miasta Oświęcim, Dziekanów Wydziałów Technologii Drewna SGGW w Warszawie i UP w Poznaniu czy Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Więcej informacji:

http://www.sprawnywzawodzie.pl/

 

YouTube GTV

youtube GTV

GTV Styl

GTV styl box

Newsletter


Podaj poprawny adres email.

GTV Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
ul. Przejazdowa 21
05-800 Pruszków, Polska

EN
EN
RU
EN