Jak dobierać akcesoria meblowe?

Uchwyty meblowe to jedne z najczęściej używanych akcesoriów, szczególnie jeśli chodzi o meble kuchenne czy łazienkowe. Muszą być zatem bardzo odporne na wycieranie, a ich kształt funkcjonalny, dopasowany do potrzeb domowników. Dla rodzin z małymi dziećmi bezpieczniejszym wyborem będą uchwyty z zaokrąglonymi końcami, zaś Panie z dłuższymi paznokciami powinny unikać uchwytów frezowanych czy wpuszczanych w front mebla, wybierając modele z głębszym pochwytem. 

galki baile 2

Niezależnie od tego, jakiego produktu dokładnie szukasz, najlepiej wybierać okucia meblowe renomowanych producentów, którzy dbają o wzornictwo dopasowane do potrzeb klienta. Gwarantują także najwyższą jakość zastosowanych przy produkcji materiałów i technologii. Większość dostępnych w sprzedaży akcesoriów meblowych wykonana jest z aluminium lub bardzo wytrzymałego stopu cynku i aluminium (ZnAI) – to materiały, które są nie tylko trwałe, ale także dają możliwość wykończenia uchwytów na wiele różnych sposobów. Poza parametrami technicznymi ważny jest również kolor i styl okuć: uchwyty meblowe mogą być utrzymane w stylu klasycznym, retro czy glamour. Popularnością cieszą się też nowoczesne rozwiązania w postaci uchwytów wpuszczanych, choć Polacy nadal najczęściej wybierają proste i nowoczesne kształty, kolorystyką pasujące do białych i szarych mebli..

UA 326 aranz

UZ E6 aranz

Uchwyty meblowe – klasyczne czy nowoczesne?

Uchwyty meblowe możemy podzielić na dwie zasadnicze grupy: klasyczne i gałkowe. Te pierwsze mają postać wygodnych rączek, umożliwiających otwarcie i zamknięcie szafki czy szuflady. Uchwyty gałkowe stosowane są przede wszystkim w szufladach, choć nie ma przeszkód, by zamontować je np. w kuchennych szafkach. Zarówno klasyczne, jak i gałkowe uchwyty do szuflad występują w wielu odsłonach: od zupełnie uniwersalnych, nowoczesnych utrzymanych w neutralnych kolorach, przez modele  bogato zdobione kryształami wersje glamour, aż po te bajecznie kolorowe, wykonane z bezpiecznej gumy uchwyty do dziecięcych pokoi. Coraz popularniejsze są także uchwyty w stylu retro, dekorowane florystycznymi nadrukami i wykonane w antycznym, postarzanym kolorze srebra, miedzi i mosiądzu.antyczne srebro

antyczny mosiądz

Nóżki meblowe – na co zwrócić uwagę?

Nóżki meblowe to kolejny detal o dużym znaczeniu dla wystroju i komfortu korzystania z pomieszczenia. Dodatkowe nóżki meblowe przydadzą się zawsze wtedy, gdy chcesz podnieść swoje meble o kilka centymetrów ponad podłogę – to rozwiązanie sprawdzi się np. w kuchni, ale także w salonie. Jeżeli nie masz pewności, że podłoga w Twoim mieszkaniu jest idealnie równa, najlepiej wybierz nóżki regulowane, które ułatwią dostosowanie wysokości kanapy czy szafek do konkretnych potrzeb. Zwróć uwagę również na kolor: najpopularniejsze są nóżki w kolorze chromu, które pasują do większości aranżacji, czasem jednak lepszym wyborem mogą okazać się te utrzymane w matowej czerni lub bieli. Warto też dobrać nóżki pod kolor dodatków.

RIO

Tak uchwyty do szuflad, jak i nóżki meblowe wraz z meblami i pozostałymi elementami aranżacji wnętrza powinny tworzyć spójną całość. Dobrze zatem dobierać je, biorąc pod uwagę nie tylko funkcjonalność, ale i aspekty wizualne.