Perfekcyjna garderoba: pantograf i kosze do szaf

Wygodna i praktyczna garderoba to przede wszystkim ta, która została zaprojektowana zgodnie z naszymi potrzebami. Dlatego przed realizacją warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, m.in. jak dużo potrzebujemy półek i jaka powinna być ich wysokość, jak długi ma być drążek na ubrania, ile szuflad lub wysuwanych koszy przyda nam się do przechowywania. W garderobie przechowujemy często nie tylko ubrania, buty czy dodatki, ale także pościel, koce, deskę do prasowania czy nawet odkurzacz. Na te sprzęty i akcesoria również warto przewidzieć osobne miejsce, np. specjalny uchwyt na rurę od odkurzacza.

pantograf fin

Wyposażenie garderoby najlepiej dobrać w taki sposób, by wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Wyższe partie szafy – te, do których nie sięgamy bez stołka – świetnie nadają się do powieszenia drążka na dłuższe ubrania, np. zimowe płaszcze i kurtki. Jeśli zamontujesz tu pantograf do szafy, wystarczy, że pociągniesz za uchwyt i uzyskasz dostęp do wiszącej pod sufitem odzieży. Tymczasem w niższych partiach garderoby możesz umieścić półki, szuflady lub specjalne kosze do szaf. Rattanowe lub druciane kosze do szaf zapewniają nie tylko właściwą wentylację przechowywanej odzieży, ale ułatwiają też odnalezienie poszukiwanego elementu garderoby.

Wieszaki do szafy i inne akcesoria meblowe

Jeśli na urządzenie szafy mamy naprawdę niewiele miejsca, kluczowe jest zachowanie porządku wewnątrz garderoby. Ułatwią to różnego rodzaju akcesoria meblowe. Kraków, Warszawa i inne duże miasta oferują zakup tego typu elementów wyposażenia na miejscu. Można je jednak bez problemu zamówić także przez Internet. O jakich akcesoriach mowa? Przydadzą Ci się choćby dedykowane wieszaki na spodnie, które zapobiegną gnieceniu i sprawią, że odzież zajmie mniej miejsca niż gdyby była przechowywana w standardowy sposób.

 

Wieszak na spodnie Smart

Wieszak na paski Smart

 

Dostępne są także wieszaki do szafy przeznaczone na apaszki, krawaty czy torebki. Z kolei biżuterię, spinki do koszuli czy muszki najlepiej przechowywać w płytkich szufladach, wyposażonych w funkcjonalne przegródki. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie worków próżniowych, które nadają się świetnie m.in. do przechowywania pościeli. Ubrania, które są rzadko lub sezonowo używane, możesz zapakować do kartonów lub plastikowych pojemników i schować na najwyższych półkach w garderobie.

Drzwi przesuwne i prowadnice do szaf

Na małym metrażu najlepiej sprawdzają się drzwi przesuwne, które pozwalają zaoszczędzić miejsce w sypialni czy przedpokoju, a dodatkowo są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Aby drzwi otwierały się cicho i płynnie, należy zadbać o wysokiej jakości prowadnice do szaf, czyli aluminiowe listwy, w których przesuwają się drzwi szafy. Oprócz nich systemy przesuwne wymagają także elementów takich jak prowadniki, wózki jezdne czy estetyczne maskownice do torów. Tego rodzaju akcesoria meblowe (Kraków i okolice) dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Optymalnym wyborem będzie zakup pełnego zestawu u tego samego, renomowanego producenta – masz wówczas pewność, że system przesuwny posłuży Ci długo i efektywnie.

VISTA closeup blackwhite

QUANTM ARCO closeup