Drzwi przesuwne do garderoby – praktyczne i piękne

Zarówno w sytuacji, w której dysponujemy specjalną wnęką na garderobę, jak i wtedy, gdy postanowiliśmy przeznaczyć na nią po prostu część pokoju, nieodzowne będą drzwi przesuwne do garderoby. To rozwiązanie, które zapewnia oszczędność miejsca i wysoką funkcjonalność: drzwi osadzone na specjalnych prowadnikach umożliwiają płynne i ciche otwieranie i zamykanie garderoby. Dodatkowo można je wykorzystać jako miejsce na umieszczenie dużego panelu lustrzanego, zyskując tym samym dodatkowe lustro i powiększając optycznie przestrzeń pokoju.

 

Movena

 

Drzwi przesuwne do garderoby mogą zostać wykonane w systemie ramowym (płyta meblowa lub szkło jest zamknięte w aluminiowej ramie), bezramowym (konstrukcja nośna opiera się na wypełnieniu drzwi płytą meblową), nawierzchniowym (drzwi nakładane są na korpus szafy) lub przejściowym (drzwi opierają się na górnym układzie jezdnym). Wybór zależy od indywidualnych preferencji oraz możliwości, jakie oferuje dostępna przestrzeń – najważniejsza jest wysoka jakość materiałów jezdnych, i wypełnień oraz  wykonania całego systemu.

Jak dobrać wyposażenie garderoby?

Wyposażenie garderoby tworzą nie tylko półki i wieszaki, ale także szereg dodatkowych elementów. Wysuwane, ażurowe szuflady na ubrania i bieliznę pozwolą uporządkować odzież i zdecydowanie skrócą czas poszukiwania konkretnej rzeczy. Na akcesoria takie jak biżuteria, zegarki czy krawaty przeznaczone są z kolei specjalne szuflady z organizerem, które pomagają nie tylko zachować porządek, ale także zapobiegają zagnieceniom krawatów czy splątaniu łańcuszków. Przechowywanie obuwia ułatwią wysuwane szuflady na buty, a na spodnie przyda się specjalna szuflada z wieszakami, dzięki której ubrania nie będą pogniecione i zajmą niewiele miejsca w szafie.

Organizer 90cm damski v4 5k 0001 PP

Garderoba ELITE Loft Dzienne PP

Garderoba ELITE biala wieszak na spodnie

Garderoba ELITE biala kosz rattanowy

 

Dobierając wyposażenie garderoby, zwróć uwagę na wielkość poszczególnych elementów. Dobrze, jeśli poszczególne szuflady występują w wielu szerokościach – dzięki temu może idealnie wykorzystać dostępne miejsce. Istotny jest też materiał wykonania elementów wyposażenie garderoby: szuflady mogą być zarówno metalowe, jak i np. rattanowe. Dobrym rozwiązaniem są też szuflady ażurowe, których konstrukcja sprawia, że zawartość jest widoczna od razu, bez potrzeby wysuwania. Pamiętaj też o detalach: cichy domyk i pełen wysuw zapewniają komfort użytkowania na co dzień. 

Domowa garderoba – o czym jeszcze warto pamiętać?

Projektując wymarzoną garderobę, nie zapominajmy o estetyce. Dotyczy to nie tylko drzwi przesuwnych, ale także samego wnętrza garderoby. Możemy pobawić się choćby kolorami, dobierając elementy wyposażenia szafy do własnych upodobań. Z pomocą barw możemy też wyznaczyć w garderobie strefy, np. białą, przeznaczoną na damskie ubrania i dodatki, oraz szarą – męską. Warto też zadbać o odpowiednie oświetlenie, choćby przy pomocy specjalnych, meblowych opraw LED. Dzięki temu korzystanie z garderoby będzie intuicyjne i przyjemne. 

 

Garderoba Elite biel