Dobierz oświetlenie LED do każdego miejsca i rodzaju pracy

Zaleca się, aby w zakładach pracy pierwszeństwo miały naturalne źródła światła (okna, świetliki itp.), ale jeśli ich ilość jest niewystarczająca lub nie zaplanowano ich w budynku, niezbędnym uzupełnieniem jest światło sztuczne. Takim rozwiązaniem może być na przykład oświetlenie LED od GTV.

Warto mieć na uwadze minimalne parametry natężenia oświetlenia dostosowane do różnych rodzajów wykonywanych zadań. Poziomy te są mierzone w luksach (jednostka natężenia światła, która odnosi się do lumenów na metr kwadratowy) w następujący sposób:

 • miejsca pracy, w których nie jest konieczna bardzo dobra widoczność, wymagają minimum 100 luksów,
 • dla miejsc o umiarkowanym zapotrzebowaniu na światło jest to 200 luksów,
 • dla tych zadań, które wymagają dobrego dostępu światła i widoczności jest to minimum 500 luksów,
 • bardzo wymagająca praca, precyzyjne dostrzeganie szczegółów potrzebuje 1000 luksów,
 • drogi dojazdowe, przejścia itd. potrzebują od 50 do 100 luksów.

Typ zastosowanego oświetlenia w firmie będzie bezpośrednio wpływać na lepszą lub gorszą wydajności pracowników.

OMEGA LD OME50WNB 10 A LD OME50WNB 10 C oprawa liniowa led

Postaw na dobre oprawy oświetleniowe

Podstawą dobrego oświetlenia w firmie są odpowiednie oprawy LED. W ofercie oświetlenia LED od GTV znajdziesz różne ich rodzaje. Mogą to być mniejsze oprawy z włącznikiem, bezprzewodowe, podszafkowe, wpuszczane, przypodłogowe, a nawet z czujnikiem zbliżeniowym. To ostatnie rozwiązanie jest szczególnie polecane do montażu w przestrzeniach, takich jak korytarze, przejścia, hole itp.

Jeśli potrzebujesz dużego, przemysłowego lub technicznego oświetlenia pomieszczeń, rozwiązaniem są panele LED. Takie oprawy można zamontować na ścianie lub suficie. Oświetlają dużą przestrzeń i dają dobre, mocne światło. Natomiast bardziej dekoracyjnym akcentem, ale jednocześnie dającym światło są taśmy LED. W ofercie oświetlenia LED od GTV znajdziesz różne ich rodzaje. Mogą być wykorzystane do oświetlenia podłogowego lub sufitowego. Przydają się do podświetlania stopni schodów lub linii balustrad oraz obrzeży dużego lustra. Zamontowane w odpowiednie profile LED mogą być stosowane także w pomieszczeniach, gdzie występuje duża wilgotność powietrza (łazienka, kuchnia, garaże itp.).

GLAX z radiatorem PA GLAXRAD AL profil led 2

Wybierz odpowiednie źródła światła

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów żarówek, które zapewniają różne rodzaje oświetlenia do firmy, zarówno pod względem intensywności, jak i koloru. Niewątpliwie korzystnym rozwiązaniem pod każdym względem są źródła światła LED:

 • dają małą emisję ciepła,
 • wytrzymują wiele cykli włączania i wyłączania,
 • światło jest rozprowadzane na większą przestrzeń i nie jest skoncentrowane w jednym punkcie,
 • zużywają do 80% mniej energii niż zwykłe żarówki, co przekłada się na oszczędności w rachunkach za prąd,
 • mają długą żywotność: od 20 000 do 50 000 godzin (około 6 lat),
 • są ekologiczne, nie zawierają rtęci, więc nie szkodzą środowisku.

Ponadto mogą dawać światło ciepłe, zimne lub neutralne, w zależności od wybranej diody LED. Przykładowo do pracy biurowej eksperci zalecają chłodne światła LED, przeplatające się z neutralnymi barwami diody w takich miejscach, jak biura lub sale konferencyjne. W firmie dobrze jest postawić na możliwość sterowania natężeniem światła za pomocą pilota. Niektóre oprawy mają wbudowany ściemniacz, który zmienia intensywność i ton światła w zależności od pożądanego ciepła. Mogą również posiadać pilot ręczny do zdalnej obsługi lampy na odległość.

TIGER LD TIG34W60 NB panel led

Na koniec pamiętaj, aby wybierać produkty od renomowanych producentów, którzy gwarantują jakość swoich wyrobów. Dlatego też wybór oświetlenia LED od GTV jest jedną z najczęściej preferowanych i polecanych przez fachowców form zapewnienia dobrego źródła światła w firmach.