Postaw na oświetlenie LED

Oświetlenie w półkach, szafkach, pod meblami, w witrynach itp. staje się coraz bardziej popularne. Z roku na rok zyskuje na znaczeniu, ponieważ przy obecnej technologii i formatach, meble, a zwłaszcza regały i półki, mogą stać się źródłem światła pośredniego, dekoracyjnego i nastrojowego do każdego pomieszczenia.

Jeszcze kilka lat temu najczęściej używane w meblach były halogeny i świetlówki, ale obecnie przebiły je diody LED w różnych rozmiarach, kolorach i o różnych mocach. Mogą oświetlać meble zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz, na półkach lub w szafkach, od góry lub od dołu. Bez względu na to, czy jest to kuchnia, salon, łazienka, czy przedpokój najlepiej wybrać oświetlenie LED od GTV, przede wszystkim ze względu na duży wybór elementów niezbędnych do jego montażu.

Dlaczego warto postawić na technologię LED? Ponieważ taka dioda zużywa o wiele mniej energii, a jej żywotność wynosi nawet 50 000 godzin, co oznacza, że ​​teoretycznie może świecić nieprzerwanie przez 6 lat. Źródła światła LED wymagają rzadkiej konserwacji i wytwarzają niewiele ciepła. Poza tym wytrzymują wiele cykli włączania i wyłączania oraz są ekologiczne, bo nie szkodzą środowisku.

GLAX PA GLAXWN3M AL 20M Profil wieńcowy czarny

Dobrze zintegrowane oświetlenie z meblami w kuchni i łazience

Kuchnia i łazienka to jedne z tych miejsc w domu, gdzie potrzebujesz wyższego poziomu oświetlenia. Na blacie roboczym w kuchni chcesz mieć jednorodne światło bez cieni. Aby to osiągnąć, jedną z najlepszych alternatyw są oprawy LED zintegrowanie z szafką górną. Najlepiej zamontować je w ten sposób, by źródła światła nie były widoczne, a widzialny był tylko blask, który z nich wychodzi. Warto również dodać podświetlenia wewnętrzne w szafkach, a zwłaszcza w przeszklonych witrynach. Wówczas podkreślisz przedmioty, które się w nich znajdują. W kuchni zaleca się używanie oświetlenia w zimnych barwach. Rezultatem jest elegancka, atrakcyjna i funkcjonalna przestrzeń.

W łazience obszar, w którym potrzebujesz więcej światła, znajduje się przed lustrem i przy zlewie. To także miejsce, w którym znajdują się meble i elementy, takie jak lustro czy toaletka. Wykorzystanie tych elementów do zintegrowania światła jest dobrą alternatywą. Jeśli przykleisz lustro do ściany, możesz wokół niego wkomponować profile LED. Możesz również odseparować meble od podłogi i przy wyłączonym oświetleniu górnym nadać łazience wyjątkowy klimat.

Przyjemne wnętrze z oświetleniem meblowym w salonie

Dzięki zastosowaniu oświetlenia LED od GTV zintegrowanego z meblami możliwe jest stworzenie bardzo przyjemnego i przytulnego otoczenia w salonie. Na przykład listwa LED zamontowana na i pod szafkę, na której zwykle stoi telewizor, z pośrednim, liniowym oświetleniem za telewizorem, pozwoli stworzyć środowisko kina, w którym można cieszyć się dobrym oświetleniem pomieszczenia, wyłączając resztę świateł.

Innym trendem jest oświetlanie regałów lub mebli bibliotecznych. Są one zazwyczaj szerokie i wysokie, czasami zajmują kilka metrów bieżących w pomieszczeniu. Dobrze oświetlone same w sobie stają się lampami, które zapewniają przyjemne i pośrednie źródło światła dla całego pomieszczenia. Z kolei oświetlenie LED od GTV w formie jasnego paska w szklanej gablocie zwraca całą uwagę na znajdujące się w niej piękne przedmioty, butelki, szklanki itd.

Jednocześnie coraz częściej stosowana jest integracja oświetlenia górnego z meblowym oraz umieszczonym w innych elementach konstrukcyjnych salonu. Przykładem są listwy przypodłogowe, sufity oraz schody. W ten sposób powstają punkty lub obszary emisji światła, które uzupełniają górne oświetlenie przestrzeni, tworząc na ogół oświetlenie pośrednie i nastrojowe.

Praktyczne oświetlenie mebli w garderobie

Częstym problemem, który bardzo łatwo można rozwiązać dzięki nowym systemom oświetlenia LED, jest brak światła wewnątrz szaf. Generalnie oświetlenie wewnątrz szafek pochodzi z ogólnego źródła światła w pomieszczeniu, więc ich wnętrze jest zwykle ciemne. Jeśli staniesz przed szafą, aby czegoś poszukać w środku będzie ciemno, ponieważ ciało zablokuje światło z pokoju i stworzy cienie. Dlatego też oświetlenia meblowego nie może zabraknąć także w garderobie lub w sypialni.

Panele LED pozwalają bez problemu rozjaśnić całe wnętrze. Ale co wybrać do punktowego oświetlenia? Szafa to miejsce, w którym potrzebujesz najwięcej światła. Chcesz dobrze widzieć kolory i tekstury, bez rzucanych cieni i bez ciemnych zakamarków. Możesz to osiągnąć dzięki zamontowaniu listwy LED lub oprawy punktowej w meblach. Bez problemu znajdziesz poszukiwaną rzecz, a przy tym nie rozjaśnisz całego pomieszczenia i nie umieścisz światła tam, gdzie jest ono potrzebne. Takie same rozwiązania możesz wykorzystać w szafach w przedpokoju.

GLAX katowy PA GLAXKT AL profil led 3

Jakie produkty oświetleniowe LED wybrać do montażu w meblach?

Oświetlenie wnętrza szafek oraz ich zewnętrznej konstrukcji można zorganizować z wykorzystaniem różnych rodzajów produktów oświetleniowych LED. Może to być:

  • oświetlenie ogólne, które pada z góry, proste, niedrogie i praktyczne,
  • oprawy wpuszczane w górną części mebli. Bardzo odpowiednie do szaf bez drzwi i/lub garderoby,
  • oświetlenie w postaci listwy. Można je zmontować do całej ramy mebla. Jest bardzo odpowiednie w przypadku podświetlania półek,
  • poziome profile LED, które montuje się u góry, odpowiednie również do regałów.

Wybór oprawy LED, koloru i intensywności źródła światła zależy od indywidualnych preferencji. Jednak zawsze musisz pamiętać, że montaż meblowego oświetlenia LED wymaga ukrytej, ale dostępnej przestrzeni, która pozwoli je zamontować oraz schować transformatory i sieciowe połączenia.

AE WDBP1 20 włacznik dotykowy bezprzewodowy

Twórz wyjątkowe przestrzenie z nastrojowym światłem z oświetleniem LED od GTV. Wykorzystaj praktyczne rozwiązania, które mają również duże walory dekoracyjne.