Wszystko zaczyna się od żarówki

Jeśli chcesz urządzić mieszkanie zgodnie z obowiązującymi trendami wnętrzarskimi, wybierając lampę, możesz zrezygnować z kloszy czy abażurów. Warto zastanowić się także nad wyborem modelu drucianego, który jest idealny do tego, aby eksponować walory wizualne żarówek. Można przy tym postawić na takie żarówki, które będą emitowały nastrojowe światło.

Sprawdzą się zwłaszcza źródła światła LED o ciekawej stylistyce i świecące delikatnym światłem. Takie są na przykład żarówki retro. Emitują one strumień świetlny o nieco mniejszej liczbie lumenów, dzięki czemu bije od nich przyjemny dla oka blask. Ciepła barwa emitowanego przez nie światła jest idealna do tego, aby oświetlać dom jesienią.

To oświetlenie LED od GTV świetnie prezentuje się zarówno w lampach wiszących, jak i w kinkietach. Dzieje się tak, gdyż żarówki retro i vintage wyróżnia design nawiązujący do źródeł światła produkowanych przed laty. Jednak docenia się je nie tylko za nietuzinkowy wygląd. Mimo że strumień świetlny emitowany przez żarówki jest łagodny, ma nieco przytłumioną, żółtą barwę, to doskonale nadaje się do tego, aby oświetlać domową przestrzeń – zwłaszcza jesienią, kiedy we wnętrzach powinno być przytulnie.

LOTTE OS LOT 11 DEC

Szybki sposób na nastrojowe oświetlenie

Jeśli zastanawiasz się, jak stworzyć jesienną aranżację świetlną, może Cię zainspirować łatwa w montażu listwa LED.

Taka listwa powstaje ze specjalnego profilu oraz z taśmy z diodami, które mogą świecić blaskiem o barwie neutralnej, zimnej lub ciepłej – zwłaszcza ten ostatni wariant sprawdzi się jesienią. Ponadto można postawić na oświetlenie zmiennokolorowe, czyli RGB. Do takich modeli jest dołączany sterownik służący do zmiany koloru strumienia świetlnego.

Montaż takiego oświetlenia jest szybki i mało problematyczny. Taśmy mają warstwę samoprzylepną, dlatego wystarczy je jedynie przykleić do profilu, a następnie podłączyć do źródła prądu.

To oświetlenie LED to sposób na podświetlenie wybranych płaszczyzn czy domowych mebli. Dzięki paskom z diodami w pomieszczeniach pojawia się efektowna poświata, a niektóre zakamarki czy meble zostają wyeksponowane. Taśmy ledowe można przykleić:

  • przy listwach przypodłogowych,
  • przy suficie,
  • na meblach – doskonale prezentują się pod stolikami RTV, pod długimi stołami czy na komodach.

Pomyśl o oświetleniu wybranych stref pomieszczenia

Niezwykły klimat w pomieszczeniu buduje strumień światła oświetlający tylko wybraną część pomieszczenia. Aby osiągnąć taki efekt, można zastosować panele LED.

Panele te są dostępne w różnych wariantach między innymi, jeśli chodzi o ich wymiary. Ponadto oświetlenie LED od GTV to także oryginalne ramki z diodami, które mogą być zamontowane na suficie podwieszanym, ale także na ścianach. Panele i ramki to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą przy pomocy promieni światła wydzielić w pomieszczeniu osobne strefy – np. jadalną czy relaksu. Jest to też patent na to, aby klimatycznie zaaranżować wnętrze.

RETO OS RETO1 10 DEC

Oświetlenie mebli

Meblowe oprawy LED mają przede wszystkim funkcje użytkowe – oświetlają przestrzeń roboczą. Jednak oprócz tego mogą niekiedy zastępować główne źródło światła.

Takie lampy montuje się zwykle pod i nad szafkami kuchennymi. Dlatego, jeśli pojawią się one w aneksie kuchennym połączonym z salonem, dyskretnie oświetlą strefę relaksu. Tym samym pomieszczenie będzie spowite delikatnym, ciepłym światłem, które wprowadza jesienią przytulny nastrój.

Taśmy z diodami, profile, panele, a nawet odpowiednio dobrane żarówki mają ogromny wpływ na to, jaka atmosfera będzie panowała w pomieszczeniu. Oświetlenie LED od GTV pozwala stworzyć taką aranżację świetlną, która sprawdzi się także jesienią – ciepły, a jednocześnie delikatny blask to coś, czego szczególnie potrzeba w ciemne, pochmurne dni.